Wymiennik płytowy c.o.

  • Kategoria: 
  • Data dodania: 22.22.2015

Wymiennik płytowy

Wymiennik centralnego    ogrzewania, przeważnie    znajduje się w  wymiennikowni. Dostawca   przekazuje czynnik grzewczy np:  ciepłą wodę do naszych grzejników,  w tym przypadku   centralne ogrzewanie Kraków MPEC.

Podczas długiego użytkowania zanieczyszcza się ograniczając przepływ czynnika grzewczego, (czynnikiem grzewczym może być woda, lub przegrzana para wodna) w ten sposób urządzenie przestaje być wydajne, co wpływa na bezpośrednio na temperaturę w twoim mieszkaniu, lokalu użytkowym.

Jak widać na zdjęciu ochrona przed kwasem solnym jest  niezbędna, skutecznym środkiem na kamień i zanieczyszczenia. Po tej akcji  wszystko działa jak najlepiej.

Inny przykład

Tak jak w  opisie powyżej ciepło przekazane od  elektrociepłowni Centralne ogrzewanie Kraków EMPEC. Jest spożytkowane na ogrzanie domów i biur. Innym rodzajem wymiennika jest zasobnik na ciepła wodę użytkową, często  spotykany np: w domach.  Kocioł c.o. jest stroną wytwarzającą energię cieplną, która jest przekazana za pośrednictwem rury spiralnej o średnicy 3/4 cala (zazwyczaj)  w montowanej fabrycznie do wnętrza zasobnika na wodę. Jeszcze innym rodzajem, a spełniającym takie same funkcje jest wymiennik płaszczowy, także fabrycznie wmontowany. Tym sposobem możemy korzystać z komfortu ciepłej kąpieli.

 

Andrzej Orłowski.

Bardziej szczegółowe informacje na temat wymienników można uzyskać pod adresem int. Wymiennik ciepła, więcej informacji.

 

Powrót do bloga