SAM_3299     Jak podłączyć bojler i wybrać miejsce montażu?

  • Jak podłączyć bojler i wybrać jak najdogodniejsze miejsce montażu? Nie mogą to być ściany w których przeprowadzone są instalacje kominowe lub wentylacyjne (uwaga ta może nie dotyczyć małej termy np: 20 litrów), chyba że nie ma innej możliwości, wtedy stosuje się listwy, konsole montażowe, pozwalają na rozłożenie ciężaru na większą powierzchnie co znacznie redukuje obciążenie na punkt mocowania kołka montażowego, ponieważ siła ciążenia jest przenoszona na listwę ściśle przylegającą do powierzchni ściany.
  • Zamknąć zawór główny przed wodomierzem.
  • Uzbroić bojler: bojler wyposażamy w zawór bezpieczeństwa na króćcu oznaczonym niebieską opaską, węże przyłączeniowe w splocie stalowym (wytrzymałość na ciśnienie 6 bar), lub węże ze stali nierdzewnej odporne na korozję (wytrzymałość na ciśnienie 16 bar), dodatkowo montujemy dwa zawory odcinające dopływ wody ułatwiające obsługę i konserwacje urządzenia.
    Po zamontowaniu zaworów odcinających otworzyć zawór główny.
  • Napełnić bojler wodą: Po upewnieniu się że wszystkie elementy zamontowaliśmy, otwieramy czerwone pokrętło baterii, najlepiej wannowej. Następnie odkręcamy zawory zamykające przy bojlerze. Kiedy już zobaczymy strumień wody wydobywający się z baterii, zamykamy baterię, na koniec sprawdzamy szczelność wszystkich elementów hydraulicznych.

Jeśli już wiesz jak podłączyć bojler a mimo to nie jesteś pewien czy zrobisz to dobrze – nie ryzykuj. Dzwoń po fachowca – hydraulika.

Bojler 80 litrowy na ul. Wielopole w Krakowie, nagłe wezwanie do zlecenia, właściwie o czym innym była rozmowa telefoniczna, a wyszło na to  że pękł bojler. Na Kazimierz, do jednego  ze sklepów instalacyjnych poszedłem po nowy. Za nie długi czas wisiał już na ścianie.

SAM_3290 SAM_3291 SAM_3292 SAM_3295 SAM_3296 SAM_3297 SAM_3298

Jak podłączyć bojler

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *