montaz grzejnika dekoracyjnego - 6montaz grzejnika dekoracyjnego - 8

Wymiennik płytowy

Wymiennik centralnego    ogrzewania, przeważnie    znajduje się w  wymiennikowni. Dostawca   przekazuje czynnik grzewczy np:  ciepłą wodę do naszych grzejników,  w tym przypadku   centralne ogrzewanie Kraków MPEC.

Podczas długiego użytkowania zanieczyszcza się ograniczając przepływ czynnika grzewczego, (czynnikiem grzewczym może być woda, lub przegrzana para wodna) w ten sposób urządzenie przestaje być wydajne, co wpływa na bezpośrednio na temperaturę w twoim mieszkaniu, lokalu użytkowym.

Jak widać na zdjęciu ochrona przed kwasem solnym jest  niezbędna, skutecznym środkiem na kamień i zanieczyszczenia. Po tej akcji  wszystko działa jak najlepiej.

Inny przykład

Tak jak w  opisie powyżej ciepło przekazane od  elektrociepłowni Centralne ogrzewanie Kraków EMPEC. Jest spożytkowane na ogrzanie domów i biur. Innym rodzajem wymiennika jest zasobnik na ciepła wodę użytkową, często  spotykany np: w domach.  Kocioł c.o. jest stroną wytwarzającą energię cieplną, która jest przekazana za pośrednictwem rury spiralnej o średnicy 3/4 cala (zazwyczaj)  w montowanej fabrycznie do wnętrza zasobnika na wodę. Jeszcze innym rodzajem, a spełniającym takie same funkcje jest wymiennik płaszczowy, także fabrycznie wmontowany. Tym sposobem możemy korzystać z komfortu ciepłej kąpieli.

 

Andrzej Orłowski.

Bardziej szczegółowe informacje na temat wymienników można uzyskać pod adresem int. Wymiennik ciepła, więcej informacji.

 

Wymiennik płytowy c.o.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *